Bozüyük Haberler

Bozüyük CHP Basın Açıklaması Video Haber

Belediye Meclisimizin AKP’li üyeleri üç sene önce kendilerinin öneri ve oyları ile spor alanına alınmasını sağladıkları arsayı konut alanına aldırmışlardır.

Bu haber video 17 Nisan 2018 - 14:41 'de eklendi ve 32312 kişi izledi.

Değerli basın mensupları, sevgili katılımcılar;
Bozüyük Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısı 46 sayılı kararı ile;
Yeşilkent mahallesi (tapu kaydı yeni mahalledir) 69 ada 522 parsel numaralı, 11.844 metrekare alana sahip arsanın imar planında “spor alanı olan niteliğinin konut alanı olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.

Karar AKP’li meclis üyelerinin kabul (bir üye çekimser kalmıştır) oyları CHP’li ve MHP’li üyelerin red oyları ile çoğunlukla kabul edilmiştir.

Sözü edilen arsa Yeşilkent mahallemizde Fatih Sultan Mehmet parkının kuzeyinde, Halı saha ve Tenis kordununyanında, çevre yolun kenarında bulunmaktadır.

Arsanın konut alanından spor alanına alınması aynı üyelerden oluşan Belediye Meclisinin Eylül/2014 tarihli olağan toplantısında 104 sayılı karar ile gerçekleştirilmiştir.
Bu toplantıda öneri AKP’li üyelerce getirilmiş CHP li ve MHP’li üyelerin kabul oylarıyla oybirliği ile kabul edilmiştir.

Kararın ardında sözü edilen arsa sahibi Belediye Başkanlığı aleyhine dava açarak arsanın konut alanında kalmasını talep etmiştir. Eskişehir 1. İdare Mahkemesi 2014/1174 Esas 2015/1406 Karar sayılı dava ile davacı arsa sahibinin talebi hukuka uygun bulunmayarak red edilmiştir. Dava halen Danıştay incelemesindedir.

Davaya ilişkin Belediye başkanlığı savunmalarında,bilirkişi raporunda ve kararın gerekçesinde özetle; “ Sanayi kenti olma özelliği taşıyan kentimizin spor alanlarına diğer kentlere göre daha çok gereksinimi olduğu. Davaya konu arsanın bulunduğu bölgenin gerek semt içi gerekse ilçe çapında erişilebilirliği yüksek bir konumda olduğu,yürüme mesafesi ve kentsel erişilebilirlik ölçütleri açısındanspor alanında kalması gerektiği” vurgulanmıştır.

Meclis oturumunda yukarıda sözü edilen itirazlar partimiz üyelerince dile getirildiği halde, karar AKP’li üyelerin oyları ile kabul edilmiştir.

Belediye Meclisinin kararı ile Belediyemizin ve dolayısı ile halkımızın hukuk karşısında kabul gören hak ve menfaati arsa sahibine teslim edilmiştir.

Belediye Meclisimizin AKP’li üyeleri üç sene önce kendilerinin öneri ve oyları ile spor alanına alınmasını sağladıkları arsayı konut alanına aldırmışlardır.

Belediye Meclisinin kararını sıraladığımız sebeplerle hukuka, adalete ve halkımızın menfaatine uygun bulmuyoruz. Konunun ve söz konusu arsa üzerinde, bu karardan sonra olacak gelişmelerin yakın takipçisi olacağımızı ve halkımızla paylaşacağımızı saygı ile kamuoyuna duyuruyoruz.16/04/2018

CHP İlçe Başkanlığı

Bu haber 17 Nisan 2018 - 14:41 'de eklendi ve 32313 kişi okudu.
Ömer AKSU - Bozüyük Haberler.com
Bozüyük Haberler ve Doğan Haber Ajansı Muhabiri
BOZÜYÜK HABERLER SEÇKİN YAZARLARIMIZDAN KÖŞE YAZILARI
BOZÜYÜK HABERLER TÜKETİCİNİN GÜNLÜĞÜ
BOZÜYÜK HABERLER SAĞLIK HABERLERİ
BOZÜYÜK HABERLER SON İLANLAR
BOZÜYÜK HABERLER TARİH BÖLÜMÜNE SON EKLENENLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BOZÜYÜK GENEL SPOR HABERLERİ
BOZÜYÜK SANAT HABERLERİ
BOZÜYÜK TEKNOLOJİ HABERLERİ
BOZÜYÜK KADINLAR İÇİN
OTOMOTİV HABERLERİ
sanalbasin.com üyesidir