Bozüyük Haberler
Video GeleriFoto GaleriFirma RehberiBozüyük İlanlarBozüyük Nöbetçi Eczane

Bozüyük’te Müzik Resitaline Yoğun İlgi

Bozüyük Rotary Kulübü’nün Metristepe Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu “Piyano ve Şan Resitali” izleyenleri büyüledi.

Bozüyük’te Müzik Resitaline Yoğun İlgi
Bu haber 11 Mart 2018 - 1:41 'de eklendi ve 21314 kişi bu haberi okudu.

Bozüyük Rotary Kulübü’nün Metristepe Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu “Piyano ve Şan Resitali” izleyenleri büyüledi.
Bozüyük’ün tanınmış ailelerinden Eczacı Gülseren ve Kemal Bakkalcıoğlu’nun kızı Berrak Elif Tosun (piyano) ve Bozüyük Saffet Şeker Ortaokulu müzik Öğretmeni Arzu Elmacı (Şan) 2 bölüm halinde 12 eseri icra ettiler.
Açılış konuşmasını Bozüyük Rotary kulübü başkanı Neslihan Kuyucu’nun yaptığı açılış konuşmasından sonra program Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ve Aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle devam etti.

Programın 1. Bölümünde: W.A.Mozart, Osmanım, Beyaz Giyme, Deniz Üstü Köpürür, Sarı Gelin ve Divane Aşık Gibi
2.Bölümünde ise: A.Caldara, La Den Brenne ( Galib’in Türküsü), Gaziantep Yolunda, Çalın Davulları, Arzular (Lalenin Şarkısı) ve Gemiler Giresune eserleri seslendirildi.

Berrak Elif Tosun – (Piyano)
Ankara’da doğdu. 1990-1991 eğitim öğretim yılında, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Piyano Ana Sanat Dalında tam zamanlı öğrenci olarak konservatuvar eğitimine başladı.Prof.Kamuran Gündemir ile piyano, Turgay Erdener ile solfej ve Çetin ışıközlü ile armoni çalışmalarına devam etti. Dört yıl Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümünde eğitimini sürdürdükten sonra 1994-1995 eğitim öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümüne yatay geçiş yaptı.

Burada Yrd.Doç.Ferit Adıgüzelzade ve Prof.Zöhrab Adıgüzelzade ile piyano, İshvan Nemeth, Erica Farkas, Nazım Rzayev ile oda müziği, Sami Hatipoğlu ile armoni çalışmalarına devam etti. 2000-2001 eğitim öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü Lisans Programını tamamladı. Aynı eğitim öğretim yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Koro Bölümü, Koro Ana Sanat dalında öğretim görevlisi olarak göreve başladı. Bu kurum bünyesinde pek çok piyano resitali verdi. Şan sınıf konserlerinde korrepetitör olarak görev yaptı. Halen aynı kurumda öğretim görevlisi olup, piyano ve şan korrepetisyonu dersleri vermektedir. 2005-2006 eğitim öğretim yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Performans Yüksek Lisans programına kabul edildi. Burada Mehmet Okonşar ile piyano, Ertuğ Korkmaz ile oda müziği çalışmalarını sürdürdü. 2008-2009 eğitim öğretim yılında yüksek lisans programını tamamladı. 2017-2018 eğitim öğretim yılından bu yana Ankara Üniversitesi Rğitim Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde doktora eğitimini sürdürmektedir.

Arzu Elmacı – (Şan)
1985 yılında Bursa İnegöl’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İnegöl’de tamamladı. 2001-2006 yılları arasında İnegöl Belediyesi Türk Halk Müziği korosunda korist – solist olarak yer aldı. 2005 yılında farklı bir branş olan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Zonguldak Meslek Yüksekokulu İktisadi İdari Bilimler Bölümü İşletme Programında iki yıllık öğrenimini başarı ile tamamladı.
2007 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Bölümünün hazırlık sınıfında okudu. Bir yıllık hazırlık eğitiminin ardından 2008-2013 yılları arasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Koro bölümü Koro programında dört yıllık lisans öğrenimini tamamlayarak mezun oldu. 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Pedagojik formasyon Sertifika programını tamamladı.

Eğitim öğretim hayatı boyunca çeşitli müzik etkinliklerinde, konserlerde yer aldı. 2015 yılında Bozüyük’e Müzik Öğretmeni olarak atandı. 2017 yılı itibarıyle Bozüyük Halk Eğitimi Merkezi’nde Türk Halk Müziği Korosunu çalıştırmakta ve Bozüyük Saffet Şeker Ortaokulunda müzik öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

HABER VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ:


Bu haber 11 Mart 2018 - 1:41 'de eklendi ve 21315 kişi bu haberi okudu.
HABER HAKKINDAKİ YORUMUNUZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
sanalbasin.com üyesidir