Bozüyük Haberler
Video GeleriFoto GaleriFirma RehberiBozüyük İlanlarBozüyük Nöbetçi Eczane

Gözleriniz Vücudunuz Hakkında Birşeyler Söylüyor Olabilir !

Yorgun görme gücü ve alakalı diğer sorunların ötesinde, gözleriniz rengine göre, karaciğer veya safra kesesi gibi vücudunuzun diğer bölgelerinde oluşan farklı sorunları yansıtabilir.

Gözleriniz Vücudunuz Hakkında Birşeyler Söylüyor Olabilir !
Bu haber 25 Mart 2018 - 22:25 'de eklendi ve 2070 kişi bu haberi okudu.

Yorgun görme gücü ve alakalı diğer sorunların ötesinde, gözleriniz rengine göre, karaciğer veya safra kesesi gibi vücudunuzun diğer bölgelerinde oluşan farklı sorunları yansıtabilir.

Görmek beş temel insan duyusundan biridir. Yani, gözler her insanın gündelik hayatı için en çok ihtiyaç duyduğu organlardan biri sayılır. Normal günlük yaşama sahip görme engelli insanlar vardır. Bununla birlikte onların diğer duyuları daha da gelişmiştir. Fakat sağlıklı görme yeteneğine sahip insanlar bu duyu olmadan yaşayabileceklerini düşünmezler.

Görme duyusuna sahip tüm insanların gerçekten istediği bir şey vardır. Genel olarak tanımlarsak bu, görme yeteneklerini mümkün olan en iyi halde tutmaktır. Ancak gerçekte bunu yapmak oldukça zor bir şeydir. İlk etapta, çalışmak ve okumak için kullanılan ögeler ve cihazların(diğerlerinin yanı sıra, bilgisayarların, cep telefonlarının veya televizyonların) sonsuz bir listesi vardır. Tüm bunlar gözleriniz üzerinde stres oluşturur ve zamanla görme problemlerine neden olur. Bununla birlikte, gözleriniz aracılığıyla, diğer organlarda oluşan sorunları da tespit edebilirsiniz. Bu nedenle, bir sorunla karşılaşırsanız, zamanınızı boşa harcamamalısınız. Hedef, onlara dikkat etmek ve böylelikle vücudunuzun diğer bölgelerindeki problem belirtilerini tespit etmektir.


1. DÜZENSİZ GÖRMEK

Bu işaretin birikmiş stres kaynaklı olması olasıdır. Ayrıca, cep telefonları ya da bilgisayarlar gibi çok parlak olan cihazlara aşırı maruz kalınması nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, görüşünüzde meydana gelen düzensizlikler, hayal gücünüzün ötesinde daha kötü olan bir başka problemi de işaret edebilir. Genellikle görüşünüz normaldir. Fakat, bir andan diğerine geçerken kısmen görme kaybına neden olan buğulu bir hale gelir. Bu gözlerinizde meydana gelen bir iltihaplanma belirtisidir
En ağır durumlarda, görüşünüzü birkaç dakika boyunca tamamen kaybedersiniz. Bu durum serebrovasküler problemleri işaret eder.

2.SARI RENKLİ GÖZLER

Sarı renkli iris çok yaygın değildir. İris tabakası, gözün renkli olan kısmıdır. Genellikle kahverengi ya da mavi renktedirler. Ancak, sarı da olabilirler. Bununla birlikte, olası bir sorunun işaretlerinden bahsederken, gözlerinizin sarı olup olmadığına dikkat edin. Bu çoğu zaman beyaz olması gereken gözlerinizin beyaz kısımları (göz akı) anlamına gelir. Bu renk, karaciğerle alakası olan bir hastalığa işaret eder. Bu, karaciğer, safra kesesi ya da safra kanallarınızı etkilediği anlamına gelebilir. Çoğu vakaya vücuttaki aşırı bilirubin sebep olur. Bu madde karaciğer tarafından üretilir.

3. BULANIK GÖRMEK

Çok sayıda insan görüşlerinin üzerinde bir çeşit bulut görme eğilimindedir ve bu da olması gerektiği gibi göremedikleri anlamına gelir. Göz doktorlarına göre, bu problem ortak bir semptom taşımaktadır. Etkilenen insanlar gözlerine bir çeşit yapışkan madde sürülmüş gibi hissederler. Bu işaret, kişinin katarakt oluşturmaya başlamış olabileceğini gösterir. Bu durum yaşlı hastalarda düzenli olarak görülür. Bununla birlikte, bu hastalıktan muzdarip genç yaştaki hastalar da vardır.

4. DÜŞÜK GÖZ KAPAKLARI

Yaşlı hastalarda kırışıklıkların kademeli olarak ortaya çıkması ve ciltteki besin maddelerinin kaybı çok yaygındır. Bu, özellikle yüzünüzü çevreleyen alan için geçerlidir. Bunun nedeni, zamanın geçişi, vücudunuzda biriken yabancı maddeler ve benzeri diğer faktörlerdir. Genellikle, besin maddelerinin kaybı düşük göz kapaklarına neden olur. Bununla birlikte, göz problemleri oluşumunda da bu durum ortaya çıkar. Pitozis adı verilen bir hastalık göz kapaklarınızda düzensiz bir düşüklüğe neden olur ve etkilenen kişinin kaç yaşında olduğu önemli değildir. Bu sorununu tetikleyen başka faktörler de vardır. Örneğin, bağışıklık sisteminizdeki düzensizlikler ya da bir beyin tümörü.

Bu haber 25 Mart 2018 - 22:25 'de eklendi ve 2071 kişi bu haberi okudu.
Etiketler :
HABER HAKKINDAKİ YORUMUNUZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
sanalbasin.com üyesidir